Odkwaszanie i oczyszczanie organizmu z toksyn: soda, spirulina, czystek

W dzisiejszych czasach, bardzo dużo osób boryka się z różnego rodzaju dolegliwościami, które wynikają z niezdrowego stylu życia. Poprzez brak aktywności fizycznej i niezdrową dietę doprowadzamy między innymi do zanieczyszczenia i zakwaszenia organizmu. To może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Detoks sodą oczyszczoną

Jedną z najpopularniejszych form odkwaszania organizmu jest detoks przy wykorzystaniu sody oczyszczonej. To sprawdzona metoda, której skuteczność jest naprawdę bardzo wysoka.

Soda oczyszczona to produkt, który przyczynia się do utrzymania równowagi kwasowości w organizmie. Optymalne pH mieści się w granicach od 7,35 do 7,45. Niestety spożywanie dużej ilości napojów gazowanych, słodyczy, produktów mącznych czy czerwonego mięsa potrafi na dobre zakwasić nasz organizmu.

Soda oczyszczona potrafi zneutralizować ten defekt i tym samym uniknąć kłopotliwych konsekwencji. Wszak, soda oczyszczona wykazuje silne właściwości redukujące kwas z organizmu. Tym samym, łagodzi problemy trawienne wywołane przez nadmiar kwasu.

Soda oczyszczona – sprawdzone przepisy

Stosowanie sody oczyszczonej jest bardzo powszechne. To efektywne rozwiązanie, które można realizować na kilka różnych sposobów. Poniżej prezentujemy trzy receptury, które zagwarantują Tobie najwyższą efektywność.

 1. Soda oczyszczona z wodą
  ¼ łyżeczki sody oczyszczonej należy rozpuścić w 250 mililitrach wody. Istnieją dwie szkoły dotyczące stosowania – rano lub bezpośrednio po posiłku.
 2. Soda oczyszczona z octem jabłkowym
  Dwie łyżki octu jabłkowego wymieszaj z ¼ łyżeczki sody oczyszczonej. Tak przygotowaną substancję pij 2-3 razy dobę.
 3. Soda oczyszczona z sokiem z limonki
  Wyciśnij sok z jednej limonki, rozcieńcz w wodzie i dodaj ¼ łyżeczki sody oczyszczonej. Pij do dwóch razy na dobę.

Alternatywa dla sody oczyszczonej – Spirulin Plus

Soda oczyszczona to substancja, która nie trafia w kubki smakowej przeciętnej jednostki. Niesmaczne mikstury bywają kłopotliwe. Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diet (tabletki odkwaszające), takich jak Spirulin Plus.

Wzmocnienie, odkwaszanie i detoks, czyli na co pomaga czystek?

Ziołolecznictwo to ostatnimi czasy bardzo powszechny proces. Społeczeństwo coraz częściej widząc zagrożenia prowadzonego trybu życia sięga po różnego rodzaju suplementy i preparaty wspomagające. Najlepszym tego przykładem jest czystek.

Czystek (Cistus) to zioło, które naturalnie występuje głównie na terenach Hiszpanii i Portugalii. Znaleźć je można również w rejonach Azji Zachodniej. W Polsce roślina ta bardzo często jest uprawiana.

Czystek – lek na odporność

Czystek dostępny jest w kilku formach. Zdecydowanie najpowszechniej stosuje się herbatę/napar z czystka. Ostatnimi jednak czasy, chętnie sięgamy również po wyciąg z czystka w tabletkach i kapsułkach.

Czystek to roślina, która jest bogata w polifenole, określane mianem suplementu młodości. Wszystko za sprawą ogromnego wpływu między innymi na procesy starzenia. Ponadto, polifenole wykazują działanie wspomagające:

 • zahamowanie rozwoju komórek rakowych
 • antybakteryjne, antyzapalne i antygrzybicze
 • ochronę układu krwionośnego

Powszechnie czystek stosuje się w leczeniu niegroźnych dolegliwości takich jak katar, kaszel czy przeziębienie. Ponadto, znajduje również swoje zastosowanie między innymi w leczeniu jednej z najgroźniejszych chorób odkleszczowych – boreliozy.

Czystek – lek na nadwagę

Właściwości czystka zostały również przebadane pod kątem wpływu na jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Okazało się, że czystek jest skuteczny także przy procesach odchudzania. Badania wykazały, że za sprawą tego suplementu poprawiło się tempo przemiany materii. Dodatkowo polifenole oddziałowują na jelita, usprawniający ich perstaltykę.

Ziołolecznictwo jest coraz popularniejsze. Warto jednak zawsze weryfikować zioła z których korzystamy. Wiele z nich nie daje dostatecznie dobrych rezultatów. Z pewnością do tego grona nie możemy zaliczyć ziół czystka, których skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami.

Suplementację czystka należy stosować 2-3 razy dziennie. Herbatę parzymy około 10-15 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *