Jak oczyścić organizm z toksyn naturalnymi metodami?

Oczyszczanie

Oczyszczanie organizmu naturalnymi metodami to rozwiązanie, po które sięga multum osób. Czy faktycznie jest skuteczne? Czy naturalna detoksykacja przynosi wymierne efekty?

Toksyny i szkodliwe substancje są wszechobecne – znajdziemy je w pożywieniu, wodzie i powietrzu. Każdego dnia narażamy swój organizm na negatywne skutki związane z podażą szkodliwych substancji. Oczywiście, bariery ochronne i naturalna detoksykacja zachodząca w jelitach, wątrobie i nerkach – radzą sobie z lwią częścią toksyn.


Warto mieć jednak świadomość, że eksperci są więcej, niż zgodni i jednoznacznie wskazują na konieczność regularnej detoksykacji. Co rozumie się przez termin „regularnego” oczyszczania organizmu? Sugeruje się przeprowadzać detoks przynajmniej raz na kwartał.

Naturalne metody na detoks organizmu – 3 najlepsze sposoby

Istnieje szereg różnych naturalnych metod na detoks organizmu. Niestety – nie wszystkie cechuje wysoka skuteczność. Dlatego też, pokusiliśmy się o przygotowanie zestawienia obejmującego 3 najlepsze metody na oczyszczanie organizmu z toksyn.

# Domowe mikstury warte uwagi

Babcine sposoby na detoks organizmu to rozwiązania, co do których efektywności nikt nie powinien mieć wątpliwości. Otóż, wykorzystywane były przez wiele lat i przynosiły dostateczne efekty.

Oczywiście, należy pamiętać, że poziom zanieczyszczeń – czy to powietrza, czy wody – rośnie, a co za tym idzie – potrzeba silnego detoksu aby uporać się z wszelkimi niepożądanymi substancjami. Nie mniej, niektóre z domowych mikstur – z całą pewnością – nadal są warte uwagi.

Na szczególne wyróżnienie zasługują wszelkie mikstury oparte na sodzie oczyszczonej, occie jabłkowym czy soku z cytryny i limonki. Wszystkie wyżej wymienione substancje doskonale radzą sobie z lwią częścią toksyn i wspomagają naturalne oczyszczanie organizmu.

# Błonnik witalny na oczyszczenie organizmu

O właściwościach błonnika i jego wpływie na zdrowie – słyszał niemal każdy. Prócz dobroczynnego wpływu na procesy trawienne i kontrolę masy ciała, włókna pokarmowe to także świetny sposób na chłonięcie wszelkich szkodliwych substancji i produktów ubocznych przemiany materii. Błonnik znajdujący się w jelitach – pęcznieje i pochłania toksyny, a następnie wydala je z organizmu.

Zarówno błonnik pokarmowy, jak i błonnik witalny doskonale sprawdzi się jako podstawowa substancja detoksykująca organizm.

Świetnym przykładem gotowego produktu na detoks – błonnika witalnego w proszku – jest Fibre Select. To formuła, w które skład wchodzi mikronizowany błonnik jabłkowy (Malus Mill.); łupina nasienna babki jajowatej (Plantago ovata); mikronizowany błonnik lniany (Linum usitatissimum); oligofruktoza z korzenia cykorii (Cichorium L.); inulina z korzenia cykorii (Cichorium L.); guma guar – galaktomannan z bielma nasion Guar (Cyamopsis tetragonolobus); maltodekstryna.

To zestawienie stanowi prawdziwą gwarancję skutecznego detoksu, o czym przekonało się multum osób na całym świecie. Fibre Select może pochwalić się bardzo dużą liczbą pozytywnych opinii. Więcej informacji na temat tego produktu znaleźć można na FibreSelect.pl.

# Diety oczyszczające organizm z toksyn

Popularnym sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu jest również stosowanie diet oczyszczających. Istnieje wiele różnych jadłospisów, których efektywność kształtuje się na najwyższym poziomie. Należy mieć jednak świadomość, że nie każdy jadłospis jest zdrowy i bezpieczny dla organizmu.

Przestrzegamy przed stosowaniem jakichkolwiek jadłospisów, które mają znacząco obniżony bilans kaloryczny. Tzw. diety głodówkowe mogą prowadzić do znaczącego osłabienia organizmu i powodować szereg reakcji niepożądanych.

Dieta detoksykacyjna powinna być zdrowa i pełnowartościowa. Zwykle oparta jest na warzywach i roślinach. Trwa nie więcej niż kilka dni. Do najpopularniejszych diet tego typu zaliczamy:

  • dietę zupową
  • dietę sokową
  • dietę warzywno owocową

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *